Başarılarımız

Çukurova Üniversitesine "En Yeşil Ofis" Plaketi Takdim Edildi

Elektronik Belge, Form ve Süreç Yönetim Sistemi (EBYS) enVision tarafından her yıl farklı sektörlerde gerçekleştirilen ve bu yılki teması olan yükseköğretim kategorisinde Türkiye’nin En Çevreci Üniversiteleri araştırmasında dördüncü sırada yer alan Çukurova Üniversitesine "En Yeşil Ofis" plaketi takdim edildi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, EBYS’ye ... (Devamı için tıklayınız)

Çukurova Üniversitesine ‘En Yeşil Ofis’ Plaketi Takdim Edildi 

 

Şampiyon Çukurova Üniversitesi "1,5 Adana"

TUBITAK’ın bu yıl uluslararası düzenlediği Alternatif Enerjili Araç Yarışlarını Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından üretimi gerçekleştirilen ‘1,5 Adana’ isimli araç kazandı. 31 araç arasında birinciliği göğüsleyerek 100 km yolu 65 kuruş maliyetle tamamlayan araç Adana’nın gururu oldu ... (Devamı için tıklayınız)

 

 

 

TÜBİTAK 2016 Efficiency Challenge Electric Vehicle

"TÜBİTAK 2016 Efficiency Challenge Electric Vehicle" hidromobil kategorisi üçüncüsü Otomotiv Mühendisliğİ ... (Devamı için tıklayınız)

 

 

Çukurova Üniversitesi Öğrencileri Elektrikli Bisiklet Tasarlayarak Ödül Aldı

ÇÜ Bisiklet Kulübü ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencileri akadamik bilgilerini, hem spor hem de hobileri olan bisiklet kullanımında uygulamaya koyarak "3 Teker" isimli elektrikli bisiklet tasarladı. (Devamı için tıklayınız)

Çukurova Üniversitesi Öğrencileri Elektrikli Bisiklet Tasarlayarak Ödül Aldı